nevşehir haber

Yamanlar'ın 6. Zeka Oyunları Yarışması'na 170 okuldan 405 öğrenci katıldı

17 Mart 2013 Pazar 12:21

Yamanlar Eğitim Kurumları, İzmir’deki ilkokul ve ortaokul öğrencileri arasında Zeka Oyunları Yarışması (ZEO) düzenledi.     Yamanlar öğrencilerinin sıralamaya dahil edilmediği yarışma, 170 okuldan 405 öğrencinin katılımı...

Yamanlar'ın 6. Zeka Oyunları Yarışması'na 170 okuldan 405 öğrenci katıldı
Yamanlar Eğitim Kurumları, İzmir’deki ilkokul ve ortaokul öğrencileri arasında Zeka Oyunları Yarışması (ZEO) düzenledi.

    Yamanlar öğrencilerinin sıralamaya dahil edilmediği yarışma, 170 okuldan 405 öğrencinin katılımı ile Yamanlar Eğitim Kurumları Bornova kampüsünde bu yıl 6. defa yapıldı. Yarışmada bireysel sıralamada ilk 15’a giren öğrencilerle okul sıralamasında ilk 3’e giren okullar ödüllendirildi. Test yöntemiyle yapılan birinci aşamada üç bölümden oluşan zeka sorularını cevaplandıran yarışmacılar, ikinci aşamada 4’er kişilik takımlar halinde kendilerine materyal olarak verilen oyunları zamana karşı yarışarak tamamlamaya çalıştı.

'Kafanızı çalıştırın!' sloganı ile hazırlanan yarışmada, hedeflerinin, hafıza ölçmek olmadığını vurgulayan Yamanlar Eğitim Kurumları Genel Müdür Yardımcısı Bülent Alkın, düşünen, sorgulayan, muhakeme yapabilen, düşünme yeteneğini pratiğe dökebilen bireyler yetiştirmeyi amaçladıklarını belirtti. Bülent Alkın, 'Türkiye için dünyayla yarışma' misyonuyla hareket eden Yamanlar Eğitim Kurumları’nın, bu amaca ulaşabilmek için MAFETYA, SEPTO, 5X5 yarışmalarıyla birlikte ZEO’yu geleneksel olarak her yıl tekrar edeceğini, amaçlarının eğitim ve öğretime derinlik kazandırmak olduğunu söyledi.

    ZEO’da okulların sıralaması şu şekilde oluştu:

        İlkokullar: Bornova Dr. Cahit Özyeğin İlkokulu, Gaziemir Mevlüt Aysun İlkokulu, Torbalı Ayrancılar İlkokulu.

        Ortaokullar: Konak Özel Fatih Ortaokulu, Bergama Özel Bakırçay Ortaokulu, Ödemiş Özel Birgivi Ortaokulu.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x