Çin'de iş yerinde tacizler diz boyu

05 Ocak 2012 Perşembe 19:47

Çin'de işyerlerindeki cinsel tacizlerin çoğu mahkemeye taşınmıyor

Çin'de iş yerinde tacizler diz boyu
Çin'de cinsel taciz vakalarından birçoğunun hukuksal sürece intikal etmediği bildirildi.
Halk Günlüğü gazetesinin haberine göre, Çin'de özellikle iş yerlerinde hızla artan kadınlara cinsel taciz vakalarından birçoğunun mahkemeye taşınmadığı belirtildi.
Congzı Kadın Hukuk Müşavirliğinin başkanı Avukat Guo Cianmey, yaptığı açıklamada ''2007'den bu yana, 183 şikayet telefonu aldık ve bunlardan 43'ü dava konusu oldu. Bunlardan yüzde 34'ü işyerinde cinsel tacize uğradığını söyleyen kadınlara ait dosyalardı'' dedi.
Çinli kadınların, haklarını savunmak konusunda daha cesur olması gerektiğini dile getiren Guo, ''Cinsel tacize uğrayan kadınların haklarını araması için her türlü hukuksal danışmanlık hizmetini sağlıyoruz'' diye konuştu.
Çin'de 100 ila 200 milyon arasında kadının cinsel tacize maruz kaldığına dikkati çeken Guo, cinsel taciz vakalarından çok azının hukuka taşındığını vurguladı.
Bir başka hukuk danışmanlığı firması Yingkı'dan avukat Çın Vey ise ''Polis, hırsızlık, gasp ve adam öldürme gibi vakalara sebep olanları bulma ve cezalandırma konusunda gösterdiği özveriyi, cinsel tacizde bulunanları yakalama konusunda göstermiyor'' ifadesini kullandı.
AA
Anahtar Kelimeler Taciz

Yorum Gönder

@name x
nevşehir haber